معرفی سفیر ایران در گرجستان

سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در گرجستان

جناب آقای عباس طالبی فر

شرح حال  

تاریخ تولد: 1339  برابر با 1960

محل تولد: اردستان

وضعیت خانوادگی : متاهل، دارای دو فرزند

تحصیلات : کارشناس ارشد روابط بین الملل

آشنایی به زبان های خارجی : انگلیسی و فرانسه

سوابق کاری :

- مشاور نماینده جمهوری اسلامی ایران نزد کمیته ویژه سیاسی سازمان ملل متحد - نیویورک  1366

- مسئول میز انگلیس و ایرلند ،اداره اول غرب اروپا   69-1368

- کارشناس مسئول امورسیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران - لیسبون  71-1369

- دبیر اجرایی کمیسیون سیاسی - حقوقی جزایر ابوموسی و تنب کوچک و بزرگ - اداره کل خیلج فارس 74-1371

- کارشناس سیاسی و مسئول روابط دو جانبه سفارت جمهوری اسلامی ایران - بروکسل 78-1374

- کارشناس مسئول میز استرالیا - اداره دوم شرق آسیا و اقیانوسیه  79-1378

- کارشناس مسئول میز چین - اداره دوم شرق آسیا و اقیانوسیه  80-1379

- معاون اداره دوم شرق آسیا و اقیانوسیه 81-1380

- رئیس اداره دوم شرق آسیا و اقیانوسیه 83-1381

- سفیر جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام 85-1383

- رئیس اداره دوم آسیای شرقی و اقیانوسیه 91-1385

- معاون اداره کل آسیای شرقی و اقیانوسیه 1392-1391

- سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان فروردین 1392 ـ تاکنون

 

پیام سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان

به نام خداوند بخشنده مهربان

ابتدا با اغتنام از فرصت، از سوی خود و همکارانم در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، برای همه ایرانیان محترم مقیم گرجستان، همه خوانندگان و بینندگان گرامی این سایت و کلیه دوستداران فرهنگ و تمدن ایران، سلامی صمیمانه و درود بی پایان دارم.

جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر عظمت و شکوه چند هزار ساله ، با تدبیر رهبران خردمند و فرزانه خویش و همچنین به پشتوانه ملتی خلاق، مبتکر، سختکوش و وفادار به آرمانهای ملی و شعایر و اصول خود، در صورتبندی نظام قدرت در جهان معاصر جایگاه زیبنده و شایسته خود را تعریف و تبیین نموده است. ملتی که در حیات چند هزار ساله تمدنی خود، مفاخر و دانشمندان زیادی را به جهان علم و اندیشه تقدیم نموده و بسیاری از تمدن های بشری را تحت تاثیر ابعاد مختلف شکوه و نبوغ خویش قرار داده، با گامهای استوار و محکم و با امید و تدبیر، به آینده درخشان خود می نگرد. در این راستا، اینجانب بعنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، دو هدف اساسی ؛ توسعه و گسترش همه ابعاد مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور و همچنین دفاع از حقوق، منافع و جایگاه هم میهنان خود را سرلوحه کار و نصب العین خویش قرار داده و برای تحقق این اهداف مهم و مقدس، سوگند خورده ام. چشم امید من به دستان مهربان و گامهای استوار شماست. لذا بر خود تکلیف می دانم که مقدم شما عزیزان را برای همکاری و تعامل و همراهی در اهداف مذکور، گرامی بدارم.

بررسی و کنکاش در روابط بی تنش ایران و گرجستان نشان می دهد که مناسبات موجود، ریشه در اشتراکات فرهنگی و تمدنی و همچنین قرنها همکاری و تعامل سازنده دارد. دو کشور در طول حیات تمدنی خویش منشاء خدمات متقابل و موثری بوده اند. ایران و گرجستان همسایگان خوب بدون مرز هستند. روابط حسنه سیاسی، ارتباطات سازنده فرهنگی و مناسبات رو به افزایش تجاری و اقتصادی بین دو کشور، ما را مصمم می نماید تا ضمن پاسداری و صیانت از همکاریهای مثبت و پایدار موجود، برای تحکیم، تعمیق و گسترش هدفمند و روشمند آن ، گامهایی مدبّرانه و متضمن منافع دو کشور برداریم . برای این منظور، علاوه بر اهتمام مستمر و تلاش برنامه ریزی شده همکاران خود در سفارت، از همه هموطنان گرامی و دوستداران توسعه روابط بین دو کشور تقاضا دارم درچارچوب قوانین و مقررات ملی کشور گرجستان، اینجانب را در این مسئولیت خطیر و امانتی که بعهده دارم، یاری نمائید.

نظام موجود بین الملل با همه پیچیدگی های خود، نظامی " قدرت پایه " و " منفعت محور "  است. بازیگران اصلی نظام بین الملل کشورها هستند و بدیهی است که هر کشور بر اساس مناسبات قدرت در سیستم بین الملل، بدنبال اهداف و منافع ملی خویش باشد. جمهوری اسلامی ایران با پیشرفت های علمی و توسعه و گسترش زیرساخت ها و همچنین افزایش انکارناپذیر ظرفیت های قدرت خود، درحال تثبیت جایگاه موثر و  برجسته خویش در نظام جهانی است. با همین ویژگی های نظام جهانی و مولفه های قدرت ملّی، کافی است تا دست در دست یکدیگر گذاشته و میهن اسلامی خویش را بیش از پیش آباد و سرافراز نمائیم.

در پایان سخن، خداوند بزرگ را شکر می کنم که فرصتی فرخنده و مبارک را به اینجانب و  همکارانم در سفارت اعطا کرده تا در خدمت اهداف سیاست خارجی کشور و خدمت به هم میهنان و دوستداران اعتلای ایران اسلامی باشیم. ضمناً لازم است به اطلاع برسانم که هم میهنان گرامی می توانند برای طرح نقطه نظرات، دیدگاهها و طرح درخواستهای خود، در روزهای پنج شنبه ساعت  17 - 15  و یا سایر روزهای هفته با وقت قبلی از طریق تماس تلفنی و هماهنگی با دفتر، با اینجانب ملاقات نمایند.

شایان ذکر است که هدف از فعالیت سایت سفارت جمهوري اسلامي ايران؛ ارائه اطلاع رسانی صحیح و انجام خدمات به شهروندان ايرانی، اتباع گرجستان بویژه ایران شناسان و فارسی آموزان گرجی و همچنین اتباع دیگر کشورهاست. امیدوارم در این راستا بتوانم منشا خدمات شایسته و اقدامات تاثیرگذار و پایدار در ارتقاء بیشتر روابط، تعاملات سازنده دو ملّت و گسترش فرهنگ صلح و دوستی در جهان باشم.

عباس طالبی فر

سفیر جمهوری اسلامی ایران           

  • تفلیس، خیابان مرجان ایشویلی، پلاک 29
  • 995-555-116655+       
  • تهران - بلوار آفریقا، بلوار گل آذین، پلاک 11
  • 98-21-88985741+
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

گالری تصاویر گرجستان

فرم درخواست مشاوره حضوری

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top