معرفی سفیر ایران در گرجستان

iran-georgia معرفی سفیر ایران در گرجستان

سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در گرجستان

جناب آقای عباس طالبی فر
Safir-iran-in-Georgia معرفی سفیر ایران در گرجستان
شرح حال  

تاریخ تولد: 1339  برابر با 1960

محل تولد: اردستان

وضعیت خانوادگی : متاهل، دارای دو فرزند

تحصیلات : کارشناس ارشد روابط بین الملل

آشنایی به زبان های خارجی : انگلیسی و فرانسه

سوابق کاری :

- مشاور نماینده جمهوری اسلامی ایران نزد کمیته ویژه سیاسی سازمان ملل متحد - نیویورک  1366

- مسئول میز انگلیس و ایرلند ،اداره اول غرب اروپا   69-1368

- کارشناس مسئول امورسیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران - لیسبون  71-1369

- دبیر اجرایی کمیسیون سیاسی - حقوقی جزایر ابوموسی و تنب کوچک و بزرگ - اداره کل خیلج فارس 74-1371

- کارشناس سیاسی و مسئول روابط دو جانبه سفارت جمهوری اسلامی ایران - بروکسل 78-1374

- کارشناس مسئول میز استرالیا - اداره دوم شرق آسیا و اقیانوسیه  79-1378

- کارشناس مسئول میز چین - اداره دوم شرق آسیا و اقیانوسیه  80-1379

- معاون اداره دوم شرق آسیا و اقیانوسیه 81-1380

- رئیس اداره دوم شرق آسیا و اقیانوسیه 83-1381

- سفیر جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام 85-1383

- رئیس اداره دوم آسیای شرقی و اقیانوسیه 91-1385

- معاون اداره کل آسیای شرقی و اقیانوسیه 1392-1391

- سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان فروردین 1392 ـ تاکنون

 

پیام سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان

به نام خداوند بخشنده مهربان

ابتدا با اغتنام از فرصت، از سوی خود و همکارانم در سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، برای همه ایرانیان محترم مقیم گرجستان، همه خوانندگان و بینندگان گرامی این سایت و کلیه دوستداران فرهنگ و تمدن ایران، سلامی صمیمانه و درود بی پایان دارم.

جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر عظمت و شکوه چند هزار ساله ، با تدبیر رهبران خردمند و فرزانه خویش و همچنین به پشتوانه ملتی خلاق، مبتکر، سختکوش و وفادار به آرمانهای ملی و شعایر و اصول خود، در صورتبندی نظام قدرت در جهان معاصر جایگاه زیبنده و شایسته خود را تعریف و تبیین نموده است. ملتی که در حیات چند هزار ساله تمدنی خود، مفاخر و دانشمندان زیادی را به جهان علم و اندیشه تقدیم نموده و بسیاری از تمدن های بشری را تحت تاثیر ابعاد مختلف شکوه و نبوغ خویش قرار داده، با گامهای استوار و محکم و با امید و تدبیر، به آینده درخشان خود می نگرد. در این راستا، اینجانب بعنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، دو هدف اساسی ؛ توسعه و گسترش همه ابعاد مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور و همچنین دفاع از حقوق، منافع و جایگاه هم میهنان خود را سرلوحه کار و نصب العین خویش قرار داده و برای تحقق این اهداف مهم و مقدس، سوگند خورده ام. چشم امید من به دستان مهربان و گامهای استوار شماست. لذا بر خود تکلیف می دانم که مقدم شما عزیزان را برای همکاری و تعامل و همراهی در اهداف مذکور، گرامی بدارم.

بررسی و کنکاش در روابط بی تنش ایران و گرجستان نشان می دهد که مناسبات موجود، ریشه در اشتراکات فرهنگی و تمدنی و همچنین قرنها همکاری و تعامل سازنده دارد. دو کشور در طول حیات تمدنی خویش منشاء خدمات متقابل و موثری بوده اند. ایران و گرجستان همسایگان خوب بدون مرز هستند. روابط حسنه سیاسی، ارتباطات سازنده فرهنگی و مناسبات رو به افزایش تجاری و اقتصادی بین دو کشور، ما را مصمم می نماید تا ضمن پاسداری و صیانت از همکاریهای مثبت و پایدار موجود، برای تحکیم، تعمیق و گسترش هدفمند و روشمند آن ، گامهایی مدبّرانه و متضمن منافع دو کشور برداریم . برای این منظور، علاوه بر اهتمام مستمر و تلاش برنامه ریزی شده همکاران خود در سفارت، از همه هموطنان گرامی و دوستداران توسعه روابط بین دو کشور تقاضا دارم درچارچوب قوانین و مقررات ملی کشور گرجستان، اینجانب را در این مسئولیت خطیر و امانتی که بعهده دارم، یاری نمائید.

نظام موجود بین الملل با همه پیچیدگی های خود، نظامی " قدرت پایه " و " منفعت محور "  است. بازیگران اصلی نظام بین الملل کشورها هستند و بدیهی است که هر کشور بر اساس مناسبات قدرت در سیستم بین الملل، بدنبال اهداف و منافع ملی خویش باشد. جمهوری اسلامی ایران با پیشرفت های علمی و توسعه و گسترش زیرساخت ها و همچنین افزایش انکارناپذیر ظرفیت های قدرت خود، درحال تثبیت جایگاه موثر و  برجسته خویش در نظام جهانی است. با همین ویژگی های نظام جهانی و مولفه های قدرت ملّی، کافی است تا دست در دست یکدیگر گذاشته و میهن اسلامی خویش را بیش از پیش آباد و سرافراز نمائیم.

در پایان سخن، خداوند بزرگ را شکر می کنم که فرصتی فرخنده و مبارک را به اینجانب و  همکارانم در سفارت اعطا کرده تا در خدمت اهداف سیاست خارجی کشور و خدمت به هم میهنان و دوستداران اعتلای ایران اسلامی باشیم. ضمناً لازم است به اطلاع برسانم که هم میهنان گرامی می توانند برای طرح نقطه نظرات، دیدگاهها و طرح درخواستهای خود، در روزهای پنج شنبه ساعت  17 - 15  و یا سایر روزهای هفته با وقت قبلی از طریق تماس تلفنی و هماهنگی با دفتر، با اینجانب ملاقات نمایند.

شایان ذکر است که هدف از فعالیت سایت سفارت جمهوري اسلامي ايران؛ ارائه اطلاع رسانی صحیح و انجام خدمات به شهروندان ايرانی، اتباع گرجستان بویژه ایران شناسان و فارسی آموزان گرجی و همچنین اتباع دیگر کشورهاست. امیدوارم در این راستا بتوانم منشا خدمات شایسته و اقدامات تاثیرگذار و پایدار در ارتقاء بیشتر روابط، تعاملات سازنده دو ملّت و گسترش فرهنگ صلح و دوستی در جهان باشم.

عباس طالبی فر

سفیر جمهوری اسلامی ایران           

Top